ГоловнаНовиниЖахлива статистика Манчестер Юнайтед: цифри, які підкреслюють проблеми Оле Гунара Сульшера

Манчестер Юнайтед зазнав однієї із найбільших поразок в історії, програвши 5:0 цієї неділі на власному стадіоні Олд Трафорд у матчі з найзапеклішими суперниками з Ліверпуля.

Ще до перерви Юнайтед “горів” 4:0 після голів Набі Кейта, Дієго Жоти та дубля Мохамеда Салаха. По перерві у складі “манкуніанців” був видалений Поль Погба за жорсткий фол проти суперника. Вже на 50 хвилині другого тайму єгипетський бомбардир оформив хет-трик і досягнув позначки у 10 голів в англійській Прем’єр-лізі після дев’яти зіграних матчів: шалена статистика.

Пройшло майже десять років від шокуючої поразки 6:1 від Манчестер Сіті на цьому ж стадіоні в присутності 75 тисяч вболівальників. В тому матчі господарі також залишились в меншості на початку другого тайму.

“Червоні дияволи” опустились на 7-му сходинку, випередивши з 14-ма очками Евертон, Лестер та Арсенал. Більшість фанів розраховували далеко не на такий результат своєї команди, враховуючи те, що команда з Манчестера посіла друге місце в минулому сезоні та неабияк підсилилась у літнє трансферне вікно.

В останніх чотирьох матчах в Прем’єр лізі Юнайтед зазнав три поразки та зіграв у нічию 1:1 з Евертоном.

Здавалося великі трофеї або навіть перший титул переможця Прем’єр ліги вже близько, але цифри говорять про те, що футболістам Юнайтед буде важко боротись за чемпіонство.

Манчестер Юнайтед набрав 34 очки в матчах із клубами “Великої Шістки” під час тренерства Сульшера. Це трохи більше половини очок, які набрали Ліверпуль та Манчестер Сіті в боротьбі за чемпіонство протягом того ж періоду.

Цієї неділі всі бачили контраст у грі команд між Юнайтед та Ліверпулем. Це викликає великі сумніви щодо рівня інвестицій, які були витрачені на трансфери.

Сульшер очолив рейтинг Прем’єр ліги за витратами на трансферному ринку, які склали 312 мільйонів фунтів, в той час, як тренер “мерсисайдців” Юрген Клопп повпливав на прибуток команди, який склав 3,6 мільйона фунтів стерлінгів (якщо брати період з зимового трансферного вікна 2019 року).

Щедрі витрати Манчестер Юнайтед, які витратили 73 млн. фунтів на Джейдана Санчо, 41 млн. фунтів на Рафаеля Варана та придбали за 19,7 млн. фунтів Кріштіану Роналдо, значно контрастують з витратами Ліверпуля, які придбали Ібрагіму Конате за 36 млн. фунтів, гонорар якого Ліверпуль компенсує продажами Гаррі Вілсона, Джердана Шакірі та інших.

Після поразки Ліверпуля колишній гравець Манчестер Юнайтед та експерт Sky sports Гарі Невілл прокоментував: “Манчестер Юнайтед потрібно змінюватись. Я вірю, що у Оле Гунара Сульшера матиме можливість здійснити ці зміни. Однак на нього очікується великий тиск з усіх джерел.”

Посилити біди норвежського спеціаліста може досить складний календар, який очікує футболістів Юнайтед: в Лізі чемпіонів “манкуніанці” зустрінуться з Аталантою та Вільяреалом. А в Прем’єр лізі найближчими суперниками будуть Тоттенгем, Манчестер Сіті, Челсі та Арсенал.